Nowy numer 23/2021 Archiwum

Trwają Dni Papieskie

Zabrze. Przez cały kwiecień miasto będzie wspominać Jana Pawła II.

W tym roku po raz 8. miasto organizuje Dni Papieskie. Rozpoczęła je modlitwa w rocznicę śmierci Jana Pawła II przy krzyżu papieskim, obok kościoła św. Wojciecha, przeniesionym do Zabrza z gliwickiego lotniska, z ołtarza przygotowanego na spotkanie z ojcem świętym w 1999 roku.

Przez cztery dni, do 7 kwietnia, w kinie "Roma" trwa przegląd filmów Krzysztofa Zanussiego. W ramach "Kina z przesłaniem” można zobaczyć: "Iluminację”, "Constans”, "Strukturę kryształu” i „Życie rodzinne”.

8 kwietnia, również w kinie "Roma", w cyklu "Kawiarenka z oknem na świat” odbędzie się coroczne spotkanie pt. "Nauka – tak, kremówki – tak”. Tym razem dyskusja, jak zawsze w odniesieniu do nauczania Jana  Pawła II, będzie toczyła się wokół tematu: "Nie bójmy się być dobrymi". A po niej będzie projekcja filmu Krzysztofa Zanussiego "Życie za życie. Maksymilian Kolbe”. Jak co roku, na spotkaniu goście częstowani będą kremówkami.

Tematem rekolekcji poetyckich w Café Silesia 14 kwietnia będzie "Radość prawdy, która pokazuje drogę”. W czasie spotkania będzie miało miejsce prawykonanie utworu Grzegorza Jurczyka, laureata II Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego na utwór poświęcony pamięci Jana Pawła II.

Natomiast na 25 kwietnia zaplanowany jest koncert pieśni sakralnych (kościół św. Wojciecha). W koncercie oratoryjnym wystąpią soliści Alicja Majewska i Marek Bałata, chór "Resonans con tutti”, kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz oraz orkiestra symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej.

W programie Dni Papieskich znalazły się też wystawy malarska i filatelistyczna oraz charytatywny kiermasz świąteczny. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Szczegółowy program w załączniku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.