Nowy numer 23/2021 Archiwum

Śpiew jak pisanie ikon

Koncert dziękczynny Antoniny Krzysztoń w parafii oblackiej w Lublińcu.

Było to podziękowanie Bogu za dar rekolekcji parafialnych, podczas których zostały wprowadzone relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej.

– Dziękujemy Panu Bogu za dar świętych rekolekcji oraz za naszą nową parafiankę świętą siostrę Faustynę Kowalską – mówił na rozpoczęcie koncertu o. Waldemar Janecki, proboszcz oblackiej parafii. – Pani Antonina Krzysztoń, przygotowując się do nagrania płyty z pieśniami wielkopostnymi, pościła przez dwa tygodnie o samej wodzie. Dla niej ta pierwsza cześć naszego spotkania była jak pisanie ikon, dlatego niezmiernie dziękuję jej za to, że przyjęła nasze zaproszenie oraz za to, że Bóg pozwolił mi się z nią spotkać na drogach wiary. Dziękuję za ten wieczór, za to, że nie tylko artysta, ale człowiek wiary w naszej wspólnocie składa Bogu dziękczynienie za dary, które nam Pan Bóg zdziałał – dodał.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej zostały wykonane pieśni wielkopostne w klimacie zadumy i modlitwy, a w drugiej własny repertuar Antoniny Krzysztoń. Na gitarze grał Marcin Majerczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama