Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śpiew jak pisanie ikon

Koncert dziękczynny Antoniny Krzysztoń w parafii oblackiej w Lublińcu.

Było to podziękowanie Bogu za dar rekolekcji parafialnych, podczas których zostały wprowadzone relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej.

– Dziękujemy Panu Bogu za dar świętych rekolekcji oraz za naszą nową parafiankę świętą siostrę Faustynę Kowalską – mówił na rozpoczęcie koncertu o. Waldemar Janecki, proboszcz oblackiej parafii. – Pani Antonina Krzysztoń, przygotowując się do nagrania płyty z pieśniami wielkopostnymi, pościła przez dwa tygodnie o samej wodzie. Dla niej ta pierwsza cześć naszego spotkania była jak pisanie ikon, dlatego niezmiernie dziękuję jej za to, że przyjęła nasze zaproszenie oraz za to, że Bóg pozwolił mi się z nią spotkać na drogach wiary. Dziękuję za ten wieczór, za to, że nie tylko artysta, ale człowiek wiary w naszej wspólnocie składa Bogu dziękczynienie za dary, które nam Pan Bóg zdziałał – dodał.

Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej zostały wykonane pieśni wielkopostne w klimacie zadumy i modlitwy, a w drugiej własny repertuar Antoniny Krzysztoń. Na gitarze grał Marcin Majerczyk.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma