Nowy numer 23/2021 Archiwum

Klerycy otwierają drzwi

Będzie można zobaczyć miejsca w seminarium, które na co dzień są niedostępne dla osób z zewnątrz. M.in. kaplicę, kleryckie pokoje, jadalnię czy siłownię.

Coroczny Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się w sobotę 26 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 9.

– Zaproszeni są wszyscy bez wyjątku, jednak szczególnie ucieszymy się z obecności młodzieży szkolnej. Można przyjechać do nas indywidualnie lub w zorganizowanej grupie – zachęcają klerycy.

Tradycyjnie pierwszym punktem dnia otwartego będzie zwiedzanie seminarium. Klerycy oprowadzą gości po swoim domu. Będzie można zajrzeć do wielu miejsc na co dzień niedostępnych dla osób z zewnątrz.

Później odbędą się spotkania w grupach dla dzieci ze szkół podstawowych, a także młodzieży gimnazjalnej, ze szkół ponadgimnazjalnych i starszej. O powołaniu opowiedzą księża, klerycy oraz siostry zakonne. Chętni będą mogli spotkać się i porozmawiać indywidualnie z kapłanem.

Hasłem przewodnim spotkania, na które zaprasza Rodzina Seminaryjna, będą słowa bł. Jana Pawła II: „Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania”.

Plan:

  • 9.00 – rozpoczęcie, zwiedzanie seminarium,
  • 10.30 – spotkania na temat powołania w grupach,
  • 11.30 – Msza św.,
  • 12.30 – obiad na świeżym powietrzu, gry, zabawy i konkursy,
  • 14.00 – nabożeństwo ku czci bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie orientacyjnej liczby osób w grupie. Szczegóły TUTAJ.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama