GN 38/2020 Archiwum

Dwie rocznice

Dziś przypada 22. rocznica ustanowienia diecezji gliwickiej. 20 lat działalności świętowało także Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA.

Z tej okazji bp Jan Wieczorek przewodniczył Eucharystii w gliwickiej katedrze. Komentując czytania liturgii słowa z przypadającej dzisiaj uroczystości Zwiastowania Pańskiego, powiedział, że one mocno podkreślają aspekt spotkania, a w nim posłuszeństwo woli Bożej. Zwrócił uwagę, że człowieka w spotkaniu z Bogiem zawsze ogarniał lęk. Nie dziwimy się, że ogarnął też Maryję. To jest naturalny objaw spotkania z wielkością. - Ale Boga bać się nie trzeba, bo Bóg jest miłością - podkreślił bp Wieczorek. W homilii mówił także o "świątyni wnętrza Maryi i całego domu nazaretańskiego" i służbie Maryi Jezusowi na całej drodze życia, aż po krzyż.

Bp Wieczorek nawiązał też do obchodzonego dzisiaj Dnia Świętości Życia. Zwracając uwagę na trudną sytuację dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców oraz prowadzone na ten temat rozmowy, podzielił się swoim doświadczeniem spotkań w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjnym w Rusinowicach, należącym do Caritas gliwickiej. Mówił przy tym o problemie ograniczania środków przez NFZ na działalność tej placówki.

20-lecie rozpoczęcia działalności tego ośrodka na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z całego kraju mija za kilka dni.

Na zakończenie Mszy św. ks. Bernard Plucik, proboszcz parafii katedralnej, złożył życzenia na ręce Waldemara Kuwaczki, dyrektora KANY. Później  w siedzibie centrum w Gliwicach-Ligocie (wcześniej znajdowała się ona obok katedry) odbyło się spotkanie obecnych i byłych pracowników i współpracowników. Gościem specjalnym był bp Wieczorek, który to dzieło wspiera osobiście od początku istnienia.

Więcej o KANIE w papierowym wydaniu "Gościa Gliwickiego" na niedzielę 6 kwietnia.

Dwie rocznice   Obecni i byli pracownicy i współpracownicy KANY z bp. Janem Wieczorkiem Klaudia Cwołek /GN


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama