Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pomoc dla rodziny z Bukowiny

W kinie Roma w Zabrzu 24 marca odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla młodego małżeństwa Wandy i Bolesława Gawluków z Piotrowców Dolnych na Bukowinie (Ukraina).

Kiedy Wanda i Bolesław Gawlukowie razem z chórem „Bratki” koncertowali w Polsce, 30 stycznia br. spalił się im dom na Bukowinie. Budowali go z całą rodziną przez 8 lat. Spłonęło praktycznie wszystko. Na stronie internetowej parafii w Piotrowicach Dolnych czytamy: „Nic nie udało się uratować. Mury, niestety, trzeba rozebrać gdyż są popękane.”

Koncert w kinie Roma odbędzie się 24 marca o 17.30. Wystąpią: Wojciech Habela, artysta scen krakowskich z programem, na który złożą się piosenki i wiersze Jerzego Michotka, Witolda Szolgini, Feliksa Konarskiego i innych autorów, ”Tyligentne Batiary” z Bytomia, które zaproszą na sentymentalny spacer po Lwowie z lwowskim bałakiem oraz Występ chóru Bratki w Gierałtowicach. Wanda - druga z prawej w pierwszym rzędzie, Bolesław - w drugim rzędzie pierwszy z prawej   Występ chóru Bratki w Gierałtowicach. Wanda - druga z prawej w pierwszym rzędzie, Bolesław - w drugim rzędzie pierwszy z prawej kresowianie.com zespół „Ewan” z Katowic (Ewa Karczewska, Andrzej Szczepański) z programem: Humor i piosenka kresowa od Wilna do Lwowa. Cena biletu-cegiełki to 20 zł, całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla małżeństwa Gawluków.

Na koncert zapraszają gliwicki oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oraz Miejski Ośrodek Kultury i Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu.

Informacje o pomocy dla małżeństwa Gawluków można znaleźć na stronie internetowej parafii w Piotrowicach Dolnych: www.piotrowce.eu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma