Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Paczki dla ukraińskich rodzin

W ramach akcji "Rodzina Rodzinie" do końca marca można bezpłatnie wysłać paczkę na Ukrainę.

Caritas w Polsce prowadzi akcję wysyłania paczek dla potrzebujących rodzin na Ukrainie. Włączyła się w nią Poczta Polska, która umożliwiła ich bezpłatne przesłanie do końca marca.

Ze względu na ochronę danych osobowych, przygotowujący paczkę nie otrzymują adresu rodziny na Ukrainie, a jedynie kod identyfikacyjny oraz adres proboszcza parafii, do której należy rodzina i który pośredniczy w przekazaniu przesyłki.

Do akcji dołączyła Caritas Diecezji Gliwickiej. – Od Caritas Polska otrzymaliśmy listę stu rodzin, dla których można przygotowywać paczki – mówi ks. Jan Łojczyk z gliwickiej Caritas. – Skontaktowaliśmy się z parafiami w całej diecezji, prosząc proboszczów o włączenie się w akcję i podanie liczby paczek, jakie chcą przygotować osoby z danej parafii. W odpowiedzi proboszczowie otrzymują od nas listę kodów, które przekazują zainteresowanym osobom – wyjaśnia.

Jeśli ktoś chciałby przesłać taką paczkę indywidualnie, poza swoją parafią, musi skontaktować się z Caritas Polska, skąd otrzyma potrzebny kod – e-mail: pomocukrainie@caritas.pl.

W paczce może być żywność opakowana fabrycznie do 10 kg (oprócz produktów pochodzenia zwierzęcego) i nowa odzież. Informacja o tym, czego nie może zawierać paczka znajduje się na stronie internetowej Poczty Polskiej. Całość nie może ważyć więcej niż 20 kg i przekraczać wartości 300 euro. Można też załączyć list do rodziny, by nawiązać kontakt osobisty (może być napisany po polsku).

Na paczce prócz nazwiska i adresu proboszcza, należy umieścić numer identyfikacyjny rodziny otrzymany do Caritas oraz napis: „DLA UKRAINY”.

Paczki mogą być nadawane tylko w punktach Poczty Polskiej. Nie mogą być nadawane jako priorytetowe ani z zadeklarowaną wartością.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama