Nowy numer 09/2024 Archiwum

Biblia Księgą Życia

Rekolekcje wielkopostne dla wspólnot, ruchów i stowarzyszeń w Gliwicach poprowadzi Aleksander Bańka, jeden z odpowiedzialnych za Tyskie Wieczory Uwielbienia.

Od 10 do 12 marca w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry) będą trwały rekolekcje „Biblia Księgą Życia”. Zorganizowane dla wspólnot, ruchów i stowarzyszeń.

Rekolekcje poprowadzi dr Aleksander Bańka, filozof, politolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek i artykułów poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Przewodniczący komisji ds. świeckich II Synodu Archidiecezji Katowickiej, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, jeden z odpowiedzialnych za Tyskie Wieczory Uwielbienia w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Tychach.

W poniedziałek i wtorek spotkania rozpoczynają się o  godz. 18.45 wspólną modlitwą, zakończenie o 20.30. W poniedziałek wykład nt. „Żyć prawdą Słowa Bożego - żyć w mocy Ducha Świętego”, a we wtorek nt. „Spotkać Boga w słowie - doświadczyć Boga w życiu”. Po nauczaniu będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na medytację.
W środę spotkanie rozpoczyna się Eucharystią w katedrze o godz. 18.00, a nauczanie będzie na temat „Od medytacji słowa do kontemplacji Boga”.

Szczegóły na stronie organizatorów: www.inicjatywamissio.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy