GN 32/2018 Archiwum

Zmarł o. Jan Jop OMI

5 marca o 16.20, w wieku 86 lat, po długiej chorobie odszedł do Pana o. Jan Jop OMI, proboszcz parafii oblackiej w Lublińcu w latach 1984-1993.

Urodził się 8 października 1928 roku w Słupi Starej koło Opatowa. Był synem Jana i Marianny. Ukończył NSD Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Lublińcu. 7 września 1948 roku rozpoczął nowicjat w Markowicach koło Inowrocławia, gdzie rok później złożył pierwsze śluby zakonne. Ukończył studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Obrze, gdzie 8 września 1952 roku złożył śluby wieczyste. 28 lutego 1954 roku przyjął świecenia diakonatu z rąk abp. Walentego Dymka, a 30 maja 1954 roku świecenia prezbiteratu z rąk bp. Franciszka Jopa.

Po święceniach pracował jako wikary w Gorzowie, Obrze i Katowicach. Jako proboszcz posługiwał w Katowicach, Kędzierzynie-Koźlu, Lublińcu i Łebie. Jako emeryt należał do domów w Gdańsku i Lublińcu.

Modlitwa w intencji śp. o. Jana Jopa OMI odbędzie się w piątek, 7 marca o godz. 16 w kaplicy Matki Boskiej Fatimskiej, Msza św. o godz. 19.00. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę, 8 marca o godz. 11.00 w kościele św. Stanisława Kostki w Lublińcu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma