Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Pierwsze rekolekcje trzeźwościowe

W Koszęcinie w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa wygłosi o. Bogdan Koczor, franciszkanin, duszpasterz trzeźwości.

- Jest to okazja do tego, żeby w tygodniu, rozpoczynającym Wielki Post i w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu przypatrzeć się i tej sprawie. W naszym życiu zaliczamy różne wpadki i upadki. Niestety, w bardzo wielu przypadkach są to problemy związane z alkoholem, chorobą alkoholową i nietrzeźwością. Na kolanach przy Drodze Krzyżowej, przy tekście Koronki do Bożego Miłosierdzia, przy kazaniach chcemy się temu problemowi przyjrzeć i Boga przeprosić, i prosić o siły do trzeźwego życia – zaprasza o. Bogdan Koczor, duszpasterz trzeźwości, od 20 lat pomagający osobom uzależnionym i ich rodzinom na Górze Świętej Anny.

Będą to pierwsze takie rekolekcje, organizowane przez Klub „Radość” z Koszęcina i diecezjalne duszpasterstwo trzeźwości.

Program:

7 marca o 19.00 – Droga Krzyżowa (prowadzona przez AA, Al-Anon i DDA) i konferencja nt. „Nawrócenie, pokuta i sumienie”;

8 marca o 16.00 – Meeting AA i Al-Anon dla wszystkich chętnych, o 17.00 – spowiedź dla osób uzależnionych i ich rodzin, o 19.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia z kazaniem nt. „Moja wiara a trzeźwość”, świadectwa alkoholików AA, gra Alek Cierpioł;

9 marca – Dzień rodzin i błogosławieństwo małżeństw; o 19.30 – Eucharystia z kazaniem nt. „Utracone ojcostwo”. Gra Małgorzata Pasznicka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma