Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zmarł ks. Michał Adamek

W poniedziałek wieczorem zmarł emerytowany proboszcz parafii w Boronowie.

W poniedziałek wieczorem zmarł ks. Michał Adamek, emerytowany proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Boronowie. Na emeryturze przebywał na terenie parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni w diecezji opolskiej.

Urodził się 18 października 1944 roku w Rudzie Śląskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 27 marca 1975 roku w Katowicach. Był wikarym w Rybniku-Boguszowicach w parafiach Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Barbary, Matki Boskiej Różańcowej w Rudzie Śląskiej-Halembie, Matki Boskiej Częstochowskiej w Katowicach-Podlesiu, św. Marcina w Tarnowskich Górach-Starych Tarnowicach, św. Krzysztofa w Tychach. Funkcję proboszcza pełnił w parafiach Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Tarnowskich Górach-Opatowicach, św. Wawrzyńca w Bielowicku, św. Antoniego w Zabrzu i w latach 1995–2000 w parafii NMP Królowej Różańca Świętego w Boronowie.

Eksporta odbędzie się w piątek 7 marca o 9.00, a pogrzeb o 11.00 tego samego dnia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Malni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama