Nowy numer 39/2023 Archiwum

A. Skowronek nowym wicemarszałkiem?

W poniedziałek rezygnację z urzędu złożył Mariusz Kleszczewski. Dymisja związana jest z medialnymi doniesieniami o przyznaniu przez Śląski Urząd Marszałkowski unijnych pieniędzy na działalność gospodarczą żony wicemarszałka.

Nowym członkiem Zarządu Województwa Śląskiego, rekomendowanym przez PO, ma zostać obecna wiceprezydent Świętochłowic Aleksandra Skowronek. Oficjalne zmiany nastąpią 10 marca na sesji sejmiku.

Według mediów, żona M. Kleszczewskiego dostała prawie 300 tys. zł dotacji na multimedialną galerię w Myszkowie, która miała przyczynić się do zwiększenia aktywności turystycznej w regionie, w rezultacie była restauracją w galerii handlowej. Dotację otrzymał także salon optyczny, którego współwłaścicielką jest żona b. wicemarszałka.

M. Kleszczewski w wydanym przez siebie oświadczeniu zapewnia, że nie uczestniczył w procesie decyzyjnym przyznawania dotacji z pieniędzy unijnych ani też nie wpływał na osoby, które te decyzje podejmowały. „Mimo to, z uwagi na kontrowersyjną ocenę tej sytuacji przez część opinii publicznej, podjąłem tę niełatwą decyzję” – informuje.

M. Kleszczewski został także usunięty z Platformy Obywatelskiej.

Były wicemarszałek z wykształcenia jest lekarzem, pracował w szpitalu w Myszkowie, w  2007 r.  został jego dyrektorem. W zarządzie województwa odpowiadał za służbę zdrowia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast