Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmiana, która zaboli

Dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski będzie głosił rekolekcje w kościele Chrystusa Króla w Gliwicach.

– Nie lubimy zmian, które by nas kosztowały, w związku z tym często odwlekamy je w czasie, jak tylko się da. Odwracamy wzrok od nieraz krzyczącej potrzeby zmiany, która ma się w nas dokonać na lepsze. Boimy się, że nie damy rady albo że po raz kolejny podejmiemy próbę, która potrwa krótko i zaraz potem ugrzęźniemy – mówi o. Wojciech Jędrzejewski, tłumacząc temat rekolekcji. – Generalnie zmiana jest super rzeczą, uszczęśliwiającą, której bardzo pragniemy,  tylko że często nie chcemy ponieść tej małej ceny, jaką jest jakiś rodzaj dyskomfortu odczucia bolesnej prawdy. Ale to się może dokonać i dlatego o tym nie tylko będziemy gadać, ale przywoływać Ducha Świętego, żeby dał nam siłę do podjęcia decyzji czy zmian, które nieraz mają charakter cudowny – wyjaśnia. Zwraca też uwagę, że gdy boimy się poważnie spojrzeć potrzebie zmiany w oczy, dokładnie usłyszeć wołanie własnego serca, to nas to od środka wykańcza. Chodzi też o rozszerzenie wyobraźni, spojrzenia na siebie, drugiego człowieka i Boga, choć to wiąże się z przykrym odczuciem utraty tego, co było wcześniej.

Rekolekcje odbywać się będą od Środy Popielcowej do niedzieli 9 marca. Program znajduje się na stronie parafii Chrystusa Króla w Gliwicach www.chrystus-krol.pl


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL