Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zmarł o. Stanisław Toman OMI

W sobotę, 1 marca w godzinach popołudniowych odszedł do Pana w wieku 76 lat o. Stanisław Toman OMI, wieloletni proboszcz oblackiej parafii w Lublińcu.

Urodził się 8 maja 1937 roku Piekarach Rudne koło Tarnowskich Gór. Był synem Józefa i Elżbiety. W 1950 roku wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów w Lublińcu. Nowicjat rozpoczął 7 września 1952 roku na Świętym Krzyżu, gdzie rok później złożył pierwsze śluby zakonne.

Został wyświęcony na kapłana 19 marca 1961 roku przez abp. Antoniego Baraniaka w Obrze. Następnie został skierowany na rok pastoralny do Lublińca. Później pracował jako wikary w Kędzierzynie Koźlu, Milanówku, Łebie oraz w Miłomłynie koło Ostródy.

W 1972 roku został proboszczem w Grotnikach kolo Łodzi, a w 1982 roku w Siedlcach, gdzie powierzono mu zadanie wybudowania nowego kościoła i klasztoru. Od 1 lipca 1993 roku do 1 sierpnia 2009 roku był proboszczem parafii pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu. Od roku 2009 rezydował w Solarni, gdzie dalej posługiwał w pracy duszpasterskiej.

Pogrzeb śp. o. Stanisława Tomana OMI odbędzie się w czwartek, 6 marca w oblackiej parafii św. Stanisława Kostki w Lublińcu. O godz. 10.00 rozpocznie się modlitwa w kościele, a o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma