Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z katedry na żywo

TV Imperium Gliwice będzie regularnie transmitować Mszę niedzielną. Najczęściej o 10.00.

Pierwszy przekaz na żywo odbiorcy mogli zobaczyć 23 lutego. Zgodnie z sugestią ks. Bernarda Plucika, proboszcza parafii  katedralnej na stałą godzinę transmisji wybrano 10.00, bo jest to najbardziej uroczysta Msza. – Transmisja Mszy świętej, co prawda, nie zastępuje osobistego uczestnictwa w sumie, jednak – szczególnie dla osób starszych – jest to możliwość zadośćuczynienia temu obowiązkowi. To także forma ewangelizacji. Dla chrześcijan taki medialny przekaz z sumy to dodatkowa forma uczestnictwa w życiu duchowym – powiedział dla TV Imperium ks. Bernard Plucik.

- Staramy się wsłuchiwać w to, co nasi abonenci, mieszkańcy osiedli w Gliwicach potrzebują, jakie są ich oczekiwania i z tego ta inicjatywa się urodziła. Na swojej drodze spotkaliśmy również ks. proboszcza, który tym pomysłem się zaraził – mówi Czesław Chlewicki, właściciel sieci kablowej i redaktor naczelny Telewizji Imperium Gliwice. Telewizja nadaje w technologii analogowej i cyfrowej, więc transmisję mogą oglądać wszyscy abonenci TV Imperium. – To jest o tyle ważne, bo gros odbiorców to starsi ludzie, którzy jeszcze nie wymienili sobie telewizorów analogowych na cyfrowe i być może tego nie zrobią. Dlatego my nadajemy w obu technologiach – podkreśla Czesław Chlewicki. Zadeklarował równocześnie, że jeśli będzie potrzeba transmisji z jakiś dodatkowych uroczystości czy większych wydarzeń kościelnych, to mogą się tego podjąć. – Jesteśmy tutaj otwarci na sugestie i oczekiwania, bo my jesteśmy taką telewizją, która chce być dla ludzi – zapewnia.

Z kolei proboszcz zapowiada, że jeżeli w niedzielę Msza będzie sprawowana przez biskupa o 12.30, wtedy transmisja będzie przesunięta na tę godzinę.

ZAPROSZENIE NA TRANSMISJE MSZY ŚW.
tvimperium

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama