Nowy numer 28/2018 Archiwum

Drapane, pisane, oklejane…

Jeszcze do końca miesiąca jest czas na wykonanie prac na XXV Konkurs Górnośląskie Kroszonki 2014.

Konkurs, w którym mogą wziąć udział mieszkańcy województwa śląskiego, skierowany jest tylko do osób dorosłych. Każdy uczestnik przygotowuje 5 zdobionych jaj wielkanocnych (tylko naturalne jajka). Prace oceniane będą w czterech kategoriach: wykonane techniką rytowniczą (drapane), techniką batikową (pisane woskiem), innymi tradycyjnymi technikami (np. oklejane) i wykonane nowatorskimi technikami zdobienia.

Jury ocenia walory artystyczne i estetyczne oraz – poza kategorią nowatorską – zachowanie tradycyjnych technik i wzorów zdobienia.

Prace należy składać w Dziale Etnografii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (przy pl. Jana III Sobieskiego 2) od 1 do 4 marca. W sobotę i niedzielę od 10.00 do 16.00, a w poniedziałek i wtorek od 9.00 do 18.00. Ogłoszenie wyników i otwarcie pokonkursowej wystawy odbędzie się 29 marca o 11.00 w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma