Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zmarł ks. Józef Anczok

W piątek 14 lutego w wieku 76 lat zmarł ks. Józef Anczok, emerytowany proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach, budowniczy tamtejszego kościoła.

Ks. Józef Anczok urodził się 21 lutego 1938 roku w Radzionkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 marca 1970 roku w Katowicach od bp. Herberta Bednorza. Był wikarym w parafiach NSPJ w Nakle Śląskim, św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach, św. Jana Nepomucena w Bytomiu-Łagiewnikach Śląskich, św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich-Michałkowicach, Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim, Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim oraz Wniebowzięcia NMP w Lubecku. 

Od 1989 r. do 2005 r. był proboszczem w Lisowicach. Wcześniej, jako wikary w Lubecku, był rektorem tutejszej kaplicy. W październiku 2005 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w rodzinnym Radzionkowie-Rojcy. 

Pogrzeb śp. Józefa Anczoka  odbędzie się w czwartek 20 lutego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rojcy. O 10.45 przewidziane są modlitwy w kaplicy pogrzebowej i przejście do kościoła. O 11.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama