Nowy numer 24/2018 Archiwum

Zmarł ks. Józef Anczok

W piątek 14 lutego w wieku 76 lat zmarł ks. Józef Anczok, emerytowany proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach, budowniczy tamtejszego kościoła.

Ks. Józef Anczok urodził się 21 lutego 1938 roku w Radzionkowie. Święcenia kapłańskie przyjął 26 marca 1970 roku w Katowicach od bp. Herberta Bednorza. Był wikarym w parafiach NSPJ w Nakle Śląskim, św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach, św. Jana Nepomucena w Bytomiu-Łagiewnikach Śląskich, św. Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich-Michałkowicach, Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim, Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim oraz Wniebowzięcia NMP w Lubecku. 

Od 1989 r. do 2005 r. był proboszczem w Lisowicach. Wcześniej, jako wikary w Lubecku, był rektorem tutejszej kaplicy. W październiku 2005 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w rodzinnym Radzionkowie-Rojcy. 

Pogrzeb śp. Józefa Anczoka  odbędzie się w czwartek 20 lutego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rojcy. O 10.45 przewidziane są modlitwy w kaplicy pogrzebowej i przejście do kościoła. O 11.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma