Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papier i woda

W Gliwicach odbędzie się spotkanie z misjonarzami z Sudanu Południowego w ramach akcji "Makulatura na misje".

Na spotkanie zapraszają bp Gerard Kusz, ks. Maciej Górka, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji gliwickiej, i organizatorzy akcji.

"W 2013 r. w naszej diecezji odbyła się akcja 'Makulatura na misje – pomagamy budować studnie w Republice Sudanu Południowego', którą patronatem honorowym objął Ks. Biskup Gerard Kusz. W ciągu 10 miesięcy zebrano 150 ton makulatury. Dzięki środkom uzyskanym z jej sprzedaży powstała w Sudanie studnia, którą nazwano „Święta Anna w Leer”. Jest ona darem diecezji gliwickiej dla mieszkańców Sudanu" – czytamy w zaproszeniu ks. M. Górki, skierowanym do wszystkich parafii.

23 lutego o 17.00 bp Gerard Kusz będzie przewodniczył Eucharystii dziękczynnej w gliwickiej katedrze. Po niej odbędzie się spotkanie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. W programie także pokaz filmów misyjnych z Afryki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma