Nowy numer 29/2021 Archiwum

Żeby wspiąć się na sykomorę

Ile razy zdarzało ci się doprawiać posiłek, żeby nabrał lepszego smaku? Te rekolekcje są okazją, żeby „doprawić” swoje życie, dodać mu sensu, nadziei i energii. Tak organizatorzy zachęcają do tego wydarzenia na informującej o nim stronie internetowej.

Rekolekcje Ewangelizacyjne „Ponad murami” dla młodzieży – od gimnazjalistów po studentów (przewidziane są grupy wiekowe) – potrwają od 28 lutego do 2 marca na Górze Świętej Anny. Organizują je członkowie Ruchu Światło–Życie z diecezji gliwickiej oraz archidiecezji częstochowskiej i katowickiej. Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Darmas, opiekun diakonii rekolekcyjnej i odpowiedzialny za wspólnotę oazową parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy. To propozycja dla tych, którzy jak Zacheusz chcieliby „wspiąć się na sykomorę”, żeby spróbować zobaczyć dalej, ponad murami i barierami, które na co dzień ograniczają nasze myśli, uczucia i działania – zachęcają organizatorzy.

– To jedna z najciekawszych propozycji skierowanych do młodzieży w pierwszej połowie tego roku w diecezji gliwickiej. Duże spotkanie młodych ludzi, którzy chcą poznawać Pana Jezusa i żyć wiarą. Proponujemy nowe, świeższe spojrzenie na doświadczenie wiary. Zapraszamy zarówno tych, którzy jeszcze nie mają większego związku ze wspólnotami młodzieżowymi w Kościele, jak i tych, którzy należą już do jakichś wspólnot, a chcą pogłębić swoje doświadczenie wiary, spojrzeć na nią z innej strony – mówi ks. Jarosław Buchenfeld, który przewodzi grupie animatorów prowadzących rekolekcje, wieloletni moderator Ruchu Światło-Życie w diecezji gliwickiej.

Dla zainteresowanych uruchomili specjalną stronę internetową www.ponadmurami.pl, gdzie można się zgłaszać na rekolekcje. Zapisy są do 16 lutego. Koszt udziału w rekolekcjach to 130 zł (w tym również transport z Gliwic na Górę Świętej Anny). Informacje o tym wydarzeniu znajdziemy też na www.facebook.com/TyTez, w razie dodatkowych pytań tel.: (32) 410 21 50 (ks. Jarosław Buchenfeld).


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama