Nowy numer 31/2021 Archiwum

Zbieramy dalej

"Makulatura na Misje" - akcja pod patronatem "Gościa" trwa.

Zamiast wyrzucać makulaturę na śmietnik, można ją zbierać i przynieść w wyznaczone terminy na miejsce zbiórki. Po krótkiej przerwie akcja „Makulatura na Misje”, a konkretnie na budowę studni w Sudanie Południowym ponownie rozkręca się. 7 i 8 lutego odbyła się w Bytomiu na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.

– Akcję organizuje nasza koleżanka Sonia Gagulewicz, która jest nauczycielem religii, współpracuje z księdzem i z parafią – tłumaczy Anna Biskup, nauczyciel języka angielskiego. – Z własnej woli to robimy, bo chcemy pani Soni pomagać – mówi Agnieszka Grygiel, uczennica pierwszej klasy liceum, która już nie po raz pierwszy podjęła się dyżuru i ma zamiar dalej uczestniczyć w akcji. – Dowiedzieliśmy się parę dni temu, że pierwsza studnia została już wybudowana, tym bardziej uważamy, że warto się zaangażować – przyznają w sobotnie popołudnie na placu przed szkołą. 

Zbiórka trwała jak zwykle dwa dni od 10.00 do 18.00, więc uczniowie i nauczyciele dzielili się tym czasem, żeby zawsze ktoś był na miejscu.

Przy okazji można też było pozbyć się niepotrzebnych urządzeń RTV/AGD i innych elektrośmieci. – My przywieźliśmy makulaturę, a w zamian zbieramy zużyty sprzęt – mówi Tomasz Purgoł z firmy SETO Recykling, która tym razem oddała 250 kg makulatury i pomaga na miejscu.

"Makulatura na Misje" to akcja, która wciąż się rozwija. Zbiórki odbywają się także w innych miejscach.

Znane terminy w diecezji gliwickiej:

Bytom, boisko szkolne przy ul. Powstańców Śląskich 2 (wjazd od ul. Gwareckiej) – 4 i 5 kwietnia, 6 i 7 czerwca. W te dni będą tutaj także zbierane elektrośmieci.

Gliwice-Łabędy, ul. Przyszowska (naprzeciw kościoła św. Anny) – 14 i 15 marca, 9 i 10 maja, 13 i 14 czerwca.

Zbiórki odbywają się od 10.00 do 18.00. 1 kg makulatury to 75 l wody dla wysuszonej Afryki.

23 lutego w Gliwicach odbędzie się uroczyste spotkanie „Makulatura na Misje”. Rozpocznie się w katedrze Eucharystią o 17.00, której przewodniczyć będzie bp Gerard Kusz. Ciąg dalszy – spotkanie z misjonarzami z Sudanu Południowego i pokaz filmów misyjnych w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry).


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama