Nowy numer 29/2021 Archiwum

Nawigacja w rodzinie

W kilku miastach diecezji wkrótce rozpoczną się warsztaty, które pomagają przyjrzeć się swojemu małżeństwu.

"Nawigacja w rodzinie" – to warsztaty multimedialne, będące propozycją grupy małżeństw z Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej, znanych m.in. z akcji „Randka małżeńska” czy „Kibicuj rodzinie”. U nas ich organizacją zajmuje się diecezjalne duszpasterstwo rodzin.

– Projekt Nawigacja w rodzinie, to 4-, 5-godzinne spotkanie, w czasie którego uczestnicy oglądają film z udziałem autorytetów życia rodzinnego. Następnie wypełniają arkusze ćwiczeń, by dojść do rozwiązania, które wskaże, co wymaga uwagi, naprawy czy uzdrowienia w ich życiu małżeńskim czy rodzinnym. Słuchają świadectwa małżonków, którym udało się pokonać trudności małżeńskie. Na zakończenie warsztatów proponuje się Adorację Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie relacji małżeńskich. W czasie zajęć przewidziana jest przerwa na spotkanie przy kawie – informują organizatorzy.

W warsztatach mogą wziąć udział małżeństwa, niezależnie od stażu, praca odbywać się będzie w parach, bez konieczności wypowiadania się na forum, z akcentem na dialog między małżonkami.

Terminy zajęć: 15 lutego, parafia Chrystusa Króla w Gliwicach (16 par), 22 lutego – parafia św. Anny w Zabrzu (100 par), 29 marca, aula Centrum Edukacyjnego Jana Pawła II w Gliwicach (100 par), 24 maja, parafia św. Barbary w Bytomiu (30 par). Rozpoczęcie o 10.00.

Zapisy i więcej informacji TUTAJ, Katarzyna Kamińska-Jurkiewicz – tel. 501 397 904. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów także w innych parafiach. Wolne terminy to: 1 marca, 5 i 26 kwietnia, 31 maja, 6 i 20 września, 18 i 25 października, 8, 22 i 29 listopada.

Nawigacja w Rodzinie
RZRafal

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama