Nowy numer 25/2018 Archiwum

Potrzeba dziś ludzi jak św. Franciszek

Grupa Caritas w parafii franciszkanów w Gliwicach świętowała 20-lecie działalności. Eucharystii z tej okazji przewodniczył bp Jan Wieczorek.

Członkowie zespołu Caritas parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa wspominali 20 lat pracy dla osób potrzebujących, a także tych, którzy włączali się w te działania. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, którą razem z bp. Janem Wieczorkiem odprawili franciszkanie zaangażowani na przestrzeni tych lat w prace parafialnej Caritas oraz ks. Rudolf Badura, dyrektor Caritas Diecezji Gliwickiej.

Biskup Wieczorek, powołując się na św. Jana  Apostoła, odniósł się do sztuki okazywania miłości nie słowem i językiem, ale czynem i prawdą. – Jak zauważył ksiądz biskup, potrzeba dziś takich ludzi jak św. Franciszek, którego nogi zawsze niosły do człowieka potrzebującego otwartych rąk i miłującego serca – zauważył o. Tymoteusz P. Olsiński OFM, proboszcz parafii franciszkańskiej i opiekun grupy Caritas. Na spotkanie zaproszeni zostali członkowie parafialnych grup Caritas z dekanatu Gliwice-Sośnica. Po modlitwie w kościele wszyscy świętowali przy wspólnym stole w klasztornym refektarzu.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma