Nowy numer 33/2018 Archiwum

Pamiętają o ks. Oswaldzie Sonnku

W parafii św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu odbyła się uroczysta Msza święta, na którą przybyli pielgrzymi z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Nowej Wsi Królewskiej pod Opolem. Wspominano ks. Oswalda Sonnka, którego grób znajduje się w Zabrzu.

Pond sto lat temu ks. Sonnek był proboszczem i budowniczym ich kościoła. Eucharystii przewodniczył bp senior Jan Wieczorek, były wikariusz parafii w Nowej Wsi Królewskiej. W homilii przytoczył historię działalności ks. Sonnka, dzięki któremu na terenie Zabrza powstały nowe parafie.

– My też dajmy się złapać „na wędkę”, by łowić innych, przyprowadzać do Jezusa i z Jezusem całym sercem do budowania Kościoła – zachęcał bp Wieczorek. Pielgrzymi wraz ze swoim proboszczem ks. Rafałem Pawliczkiem przywieźli kopię dokumentu z 1903 roku, wyciągniętego z remontowanej wieży kościoła, napisanego przez ks. Sonnka podczas budowy świątyni. Opisany w nim jest krzyż – znak rozpoznawczy gminy.

Wierni po Mszy świętej udali się na cmentarz św. Michała, by pomodlić się nad grobem ks. Oswalda Sonnka.

Wspólne zdjęcie w kościele św. Andrzeja w Zabrzu   Wspólne zdjęcie w kościele św. Andrzeja w Zabrzu Dominika Macha-Kowalska
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma