Nowy numer 37/2021 Archiwum

Kurs dla psałterzystów

Dziesięć sobót – tyle trzeba zarezerwować na zajęcia, które rozpoczną się 8 lutego w Gliwicach.

Diecezjalny kurs dla psałterzystów, który odbędzie się już po raz dziesiąty, przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które już wykonują lub pragną w przyszłości wykonywać psalmy responsoryjne w Liturgii Słowa. Chodzi o to, żeby posługę tę nie wykonywały osoby przypadkowe, ale dobrze przygotowane od strony muzycznej i duchowej. Kurs przeznaczony jest dla młodzieży męskiej i żeńskiej w wieku od 14 lat. Zajęcia odbywać się będą w Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach przy ul. Łużyckiej 1 w soboty od 10.00 do 13.00.

 „Kandydat na psałterzystę powinien wykazać się podstawowymi umiejętnościami muzycznymi, a więc dobrym słuchem i pamięcią muzyczną oraz możliwym do kształcenia głosem. Ponadto powinien posiadać dobrą dykcję. Kandydat winien również posiadać takie cechy jak: pobożność, sumienność i odpowiedzialność” – czytamy w informatorze.

Zgłoszenia do 6 lutego przyjmuje referat ds. muzyki kościelnej kurii diecezjalnej w Gliwicach,  tel. (32) 230 71 42, e-mail: muzyka@kuria.gliwice.pl. Dodatkowe informacje udziela także Studium Muzyki Kościelnej, tel. (32) 230 78 75 lub można je przeczytać na stronie www.muzyka.kuria.gliwice.pl

Wręczenie dyplomów ukończenia kursu odbędzie się w sobotę 17 maja w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach, podczas pielgrzymki Dzieci Maryi i scholi liturgicznych.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama