Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zmarł Stefan Dylus

Przewodnikiem Pieszej Ślubowanej Sośnickiej Pielgrzymki był 25 lat, do 1994 roku.

Na Górę Świętej Anny chodził nie tylko w sierpniu, ale także w Boże Narodzenie, z pierwszego na drugi dzień świąt w nocy. Gdy był już słaby, w 2009 roku jednodniową trasę rozłożył sobie na 3 dni i zdążył przed całą grupą dotrzeć do celu na obchody kalwaryjskie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tę trasę pokonywał od 1948 roku.

Stefan Dylus urodził się 4 grudnia 1938 roku w Gliwicach. Tradycję pielgrzymowania przejął od ojca Roberta, który po raz pierwszy zabrał go na Górę Świętej Anny pieszo, gdy miał 10 lat. Wtedy zamarzył, żeby odbyć taką pielgrzymkę do Rzymu i marzenie to zrealizował w 50. roku życia.

Mieszkał w Sośnicy, pracował w kopalniach "Sośnica" i "Makoszowy", gdzie przeszedł przez wszystkie stanowiska.

Zmarł w niedzielę 19 stycznia około 19.00. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 23 stycznia o 10.00 w parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Gliwicach-Sośnicy.

In Memoriam
qharz

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma