Nowy numer 37/2021 Archiwum

Jezus Chrystus Żyd praktykujący

W konferencji ekumenicznej w Gliwicach z cyklu „Dlaczego Izrael?” wezmą udział ks. Adam Prozorowski i Kazimierz Barczuk.

Konferencja ekumeniczna „Jezus Chrystus Żyd praktykujący” odbędzie się w sobotę, 25 stycznia, w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach (obok katedry). Początek spotkania o godz. 9.30 , zakończenie o 18.00. W programie tego całodziennego spotkania będą wystąpienia ks. Adama Prozorowskiego i Kazimierza Barczuka.

Ks. Adam Prozorowski jest prezbiterem archidiecezji poznańskiej, proboszczem parafii w Tarnowie Podgórnym. Związany z Ruchem Światło-Życie, Drogą Neokatechumenalną oraz Odnową w Duchu Świętym, zaangażowany w Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Odpowiedzialny za Szkołę Biblijną w ramach Dzieła Biblijnego Archidiecezji Poznańskiej. Jest przewodniczącym Komisji Biblijnej Synodu Archidiecezji Poznańskiej, rekolekcjonistą i misjonarzem diecezjalnym. Absolwentem Instytutu Studiów Żydowskich przy Seminarium Baptystycznym w Radości. Bierze udział w dialogu ekumenicznym w archidiecezji. Jest cenionym mówcą zapraszanym na rekolekcje, spotkania i konferencje, autorem licznych artykułów o tematyce żydowskiej i biblijnej.

Jezus Chrystus Żyd praktykujący   Kazimierz Barczuk Adam Dylus Kazimierz Barczuk jest duszpasterzem Kościoła Chrystusowego w Warszawie, znanym mówcą z zakresu tematyki biblijnej oraz historii i kultury żydowskiej z mesjanistycznego punktu widzenia. Jest współzałożycielem Fundacji Pomocy Humanitarnej Chewra, dyrektorem misji "Poślij mnie", działającej na rzecz narodu żydowskiego. Współpracuje z czasopismem "Nasze inspiracje". W ostatnim roku współprowadził rekolekcje II stopnia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, naświetlając tematykę Exodusu z żydowskiego punktu widzenia. Razem z żoną mieszka w Warszawie, mają trzy dorosłe córki.

Zgłoszenia do udziału w konferencji do 23 stycznia. Koszt - 20 zł, z obiadem - 30 zł. Dodatkowe informacje: tel. 608 440 910 i na www.inicjatywamissio.pl.

Konferencję organizuje Inicjatywa Missio we współpracy ze Służbą Shalom, Domem Modlitwy oraz parafiami ewangelicko-augsburską i metodystyczną z Gliwic.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama