GN 32/2018 Archiwum

Nagroda dla Kariny Grytz-Jurkowskiej

Nasza koleżanka w konkursie SGL Local Press 2013 otrzymała nagrodę Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Warszawie rozstrzygnięto konkurs SGL Local Press 2013. Nagrodę Muzeum Powstania Warszawskiego zdobyła Karina Grytz-Jurkowska, dziennikarka opolskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Konkurs dla dziennikarzy lokalnych odbył się już po raz szósty. Rozstrzygano go dotychczas w kategoriach dziennikarstwo śledcze i interwencyjne, ekonomia, rolnictwo, edukacja, zdrowie, publicystyka historyczna czy fotografia prasowa.

Nagrodę Muzeum Powstania Warszawskiego przyznawano po raz pierwszy. Pomyślano ją jako wyróżnienie dla dziennikarzy lokalnych opisujących bohaterskie postawy i czyny współczesnych Polaków. Karinę Grytz-Jurkowską nagrodzono za publikacje, które ukazały się na łamach „Nowej Gazety Lokalnej”, w której poprzednio pracowała. Dotyczyły one nastolatka, który uratował tonącą dwójkę dzieci, mieszkańców Roszowickiego Lasu, pomagających dzieciom chorym na raka (opisywała ich też na łamach „Gościa Niedzielnego”) i historyka, który mimo ciężkiej choroby nie ustaje w zbieraniu i publikowaniu materiałów o lokalnej historii.

Cieszymy się i gratulujemy! Musimy jednak zdradzić, że Karina nie przyznała się, że taką nagrodę ma otrzymać. W dzień jej odbioru w Sejmie RP największym zmartwieniem naszej koleżanki było terminowe przesłanie tekstu o parafii ewangelicko-augsburskiej w Lasowicach do kolejnego numeru "Gościa Opolskiego". W Sejmie nie miała dostępu do internetu... Nawet nie pisnęła, że jest honorowana i to w samej stolicy!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma