Nowy numer 37/2021 Archiwum

Czyż Chrystus jest podzielony?

Już za kilka dni rozpoczną się spotkania ekumeniczne w naszej diecezji.

Pod hasłem „Czyż Chrystus jest podzielony?, zaczerpniętym z Pierwszego Listu św. Pawła do Koryntian  (1 Kor 1,1–17) 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W diecezji gliwickiej tradycyjnymi miejscami modlitw ekumenicznych są kościoły w Gliwicach, Zabrzu i Bytomiu. Z tej okazji duchowni i wierni różnych wyznań chrześcijańskich odwiedzają się nawzajem w swoich świątyniach, by wspólnie się modlić. To także rzadka okazja, by u siebie usłyszeć Słowo Boże głoszone przez duchownego innego wyznania.

Program nabożeństw ekumenicznych

Zabrze. 19 stycznia o 10.15, kościół ewangelicko-agsburski przy ul. M. Lutra – nabożeństwo ekumeniczne. Słowo Boże wygłosi ks. Arkadiusz Kinel, proboszcz parafii św. Andrzeja w Zabrzu.

Gliwice. 19 stycznia o 13.00, kościół św. Michała – Eucharystia w intencji jedności chrześcijan.

Bytom. 19 stycznia o 16.00, kościół Świętej Trójcy – Nabożeństwo, podczas którego Słowo Boże wygłosi ks. Sebastian Mendrok z Kościoła ewangelicko-augsburgskiego.

Bytom. 22 stycznia o 16.30, kościół św. Barbary – Msza Święta w obrządku bizantyjskim, której przewodniczyć będzie ks. mitrat prof. Janusz Czerski.

Bytom. 25 stycznia o 10.00, kaplica Kościoła ewangelicko-augsburskiego przy pl. Klasztornym – nabożeństwo ekumeniczne z udziałem bp. Gerarda Kusza.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama