Nowy numer 37/2021 Archiwum

Konkurs wiedzy biblijnej

W tym roku młodzież wykaże się znajomością Pierwszej i Drugiej Księgi Królewskiej oraz Ewangelii wg św. Marka.

Do 3 marca odbywa się rejestracja szkół ponadgimnazjalnych, które chcą uczestniczyć w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. – Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na specjalnym formularzu znajdującym się na stronie www.okwb.pl – wyjaśnia Daniel Bialik, koordynator konkursu w diecezji gliwickiej.

Konkurs, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Wierzę w Syna Bożego”, zachęca młodych ludzi do poznawania Pisma Świętego. Na laureatów czekają m.in. indeksy na uczelnie wyższe, zagraniczne pielgrzymki oraz cenne upominki rzeczowe.

W eliminacjach, które odbędą się 18 marca w zgłoszonych szkołach, obowiązuje znajomość Pierwszej i Drugiej Księgi Królewskiej oraz Ewangelii wg św. Marka wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. Tekstem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu w najnowszy przekładzie z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2009). Etap diecezjalny konkursu odbędzie się 9 kwietnia.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama