Nowy numer 33/2018 Archiwum

O zbrodni wołyńskiej

Wystawę „Wołyń czasu zagłady 1939–1945” prezentowaną w gliwickiej Radiostacji można oglądać do końca miesiąca.

Ekspozycja przypomina przemilczany przez lata fragment historii. W 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej Muzeum w Gliwicach powróciło do tych tragicznych wydarzeń.

W gliwickiej Radiostacji można obejrzeć wystawę, na której znalazły się archiwalne zdjęcia, wspomnienia świadków uzupełnione o tło historyczne i zarys sytuacji polityczno-społecznej ziemi wołyńskiej w tamtym okresie. Wystawa opowiada o zagładzie ludności polskiej dokonanej na Wołyniu w 1943 roku. Prezentuje unikatowe fotografie Wołynia i Krzemieńca ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie. Autorką scenariusza wystawy jest dr Jolanta Niklewska.

Dla zainteresowanych tym tematem ekspozycja jest okazją do przypomnienia i uzupełnienia wiedzy, a dla innych szansą na bliższe poznanie tego dopiero odkrywanego z niepamięci historii tragicznego wydarzenia nazywanego rzezią wołyńską. Wystawa w gliwickiej Radiostacji (ul. Tarnogórska 129) czynna będzie do 1 lutego.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma