Nowy numer 33/2018 Archiwum

Bóg objawia się nam w codzienności

Jezus Chrystus jest Panem, również dzisiejszego dnia. To On się objawia, to On ogłasza chociaż zupełnie nie takim sposobem jak my byśmy to uczynili – powiedział 6 stycznia w gliwickiej katedrze bp Jan Kopiec, który tego dnia obchodził 21. rocznicę sakry biskupiej.

Nawiązując do uroczystości Objawienia Pańskiego biskup gliwicki powiedział, że Bóg objawił się mędrcom w ich wytrwałości. – To, co najbardziej zasługuje na szacunek wobec tajemniczych przybyszów, to to, że nie zrezygnowali, że nie pocieszyli się tym, co otrzymali. Wierząc i przeczuwając, że jest głębszy sens tego co się stało – powiedział bp Kopiec. – Stwórca posługuje się wieloma wydarzeniami naszego codziennego życia, by nam się objawić – dodał.

Mszę świętą w uroczystość Objawienia Pańskiego biskup gliwicki koncelebrował razem z księżmi zgromadzonymi w katedrze. W imieniu wszystkich obecnych życzenia Jubilatowi złożył ks. Bernard Plucik, proboszcz parafii katedralnej.

Bp Jan Kopiec nominację na biskupa pomocniczego diecezji opolskiej otrzymał 5 grudnia 1992 roku, a święceń biskupich udzielił mu 6 stycznia 1993 roku w watykańskiej bazylice papież Jan Paweł II. Uczestniczyli w niej m.in. bp Jan Wieczorek, wówczas już ordynariusz nowo utworzonej diecezji oraz bp Gerard Kusz, który w diecezji gliwickiej został biskupem pomocniczym.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma