Nowy numer 25/2018 Archiwum

Muzyka na Boże Narodzenie

Uczniowie ZSS nr 39 w Zabrzu mają swój teledysk i płytę z kolędami.

Dzieci od zawsze w szkole śpiewały, ale w pewnym momencie pojawiły się dwie szczególnie uzdolnione dziewczyny: Violetta Poppe i Ewelina Gil, nazywana Dżoanną.  

Talenty zauważył Zbigniew Nowakowski, nauczyciel muzyki, mobilizując je do rozwoju. Gdy zaczęły występować, posypały się nagrody. Tak zrodził się pomysł, żeby zrobić jeszcze coś więcej – nagrać teledysk, a potem płytę z szerszym repertuarem (służy ona promocji szkoły, nie można jej kupić).

Na teledysku zaprezentowane zostały cztery kolędy. Nagranie muzyki miało miejsce w Cover Studio Zbyszek Lemański w Będzinie po zeszłorocznych świętach Bożego Narodzenia. Głosu użyczyły: Violetta Poppe, Ewelina Gil oraz Leszek Kacica. Wizja zrealizowana została w świątecznie udekorowanych zabrzańskich kościołach: św. Józefa i Bożego Ciała w Kończycach oraz w klasie i na placu przed szkołą przy ul. Wolskiego.

Zapraszamy do słuchania i oglądania.

Kolędy w wykonaniu uczniów ZSS nr 39 w Zabrzu
ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 39 W ZABRZU

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma