Nowy numer 28/2018 Archiwum

Niech prowadzi nas miłość

Życzenia Biskupów Gliwickich z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

„Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1, 14).

Jezus Chrystus stał się człowiekiem. Stał się członkiem Rodziny ludzkiej, tj. jednym z nas. Jego ludzka osobowość kształtowała się w rodzinie Józefa i Maryi. Rodzina, w której Bóg jest wartością nadrzędną, kształtowała jego mesjańską postawę.

W Roku Rodziny modlimy się szczególnie w Metropolii Górnośląskiej za nasze rodziny. „Katastrofa demograficzna” nie jest przekleństwem, może być obudzeniem naszych sumień z letargu.

Życzmy sobie, aby w naszych rodzinach wbrew wygodnictwu i egoizmowi obudziła się miłość do dziecka. Dziecko jest przyszłością Narodu i Kościoła. Jezus Chrystus, którego witamy jako Dzieciątko, jest przyszłością świata i Kościoła.

Niech ta miłość będzie motywem naszych działań.

† Jan Kopiec

† Gerard Kusz

† Jan Wieczorek


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma