Nowy numer 25/2018 Archiwum

Modlili się za miasto

- Z tego miasta może płynąć bardzo ważne pouczenie o tym, że warto być dobrym człowiekiem, który przynosi owoce swojej dojrzałości - mówił bp Jan Kopiec podczas Eucharystii w gliwickiej katedrze.

W IV niedzielę Adwentu modlono się tutaj za mieszkańców Gliwic, wypraszając dla nich potrzebne łaski i błogosławieństwo. – Dobrze, że ten czas został nam dany, że znowu mogliśmy tegorocznym Adwentem kroczyć, aby zrozumieć i na nowo odkryć i zachwycić się bliskością Boga, który przychodzi – powiedział biskup w czasie homilii.

Na koniec złożył wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne. – Abyśmy byli znakiem nadziei dla dzisiejszego świata, a więc każdego człowieka. Abyśmy byli znakiem budowania świata mimo wszystko sprawiedliwego i pięknego, świata uczciwego, gdzie bierzemy odpowiedzialność jedni za drugich – mówił bp Jan Kopiec.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma