Nowy numer 24/2018 Archiwum

Spotkanie osób konsekrowanych

Adwentowe spotkanie rozpoczęła Eucharystia w gliwickiej katedrze, której przewodniczył bp Jan Kopiec. Po niej odbyło się spotkanie w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, gdzie była okazja do dzielenia się opłatkiem.

Wcześniej siostry  - w imieniu obecnych - złożyły bp. Janowi Kopcowi życzenia z okazji zbliżających się świąt.

W spotkaniu uczestniczyło kilkanaście osób – sióstr zakonnych, zakonników, członków instytutów życia konsekrowanego oraz dziewice konsekrowane. – Umieć pokazać światu, że z Chrystusem idąc, do Chrystusa się przyznając potrafimy temu światu z nadzieją mówić, że my jesteśmy tym dobrym zaczynem – podkreślał bp Kopiec na spotkaniu opłatkowym.

Na koniec hierarcha złożył wszystkim życzenia. – Mówiąc już tak bardzo prosto: Liczymy na was, że będziecie pomagali Kościołowi, także diecezjalnemu, w realizowaniu tych wielkich nadziei, których spodziewamy się, że je osiągniemy – powiedział bp Kopiec. - Byłoby rzeczą błogosławioną, by Jezusa Chrystusa umieć zawsze postawić na tym naszym centralnym miejscu, tak jak w żłóbku, gdzie się wszyscy nachylają - podkreślił.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma