Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jasełka inaczej

Narodzenie Jezusa w różnych kontekstach - w ZSO nr 4 w Gliwicach odbędzie się premiera "Perły Miłości".

Uczniowie wpadli na pomysł, żeby temat narodzin Jezusa przedstawić w sposób niekonwencjonalny, tzn. zrobić "miks akcji". Na przemian występują sceny z czasów starożytnych i współczesnych – mówi Kamil Syc, katecheta i opiekun gimnazjalistów, którzy biorą udział w jasełkach. – Z czasów starożytnych główną postacią jest Herod. Uczeń wcielający się w jego rolę bardzo dobrze odgrywa jego obsesję na punkcie władzy. Józef z Maryją, pasterzami i mędrcami też występują, jednak nie w rolach pierwszoplanowych. Na pierwszy plan wysuwają się postacie w jakiś sposób zniewolone lub poranione przez życie. W czasach współczesnych zobaczymy osoby, które w ten czy inny sposób dotknął los. One opowiadają o tym, co je boli.

Scenariusz uwzględnia także prezentację walki pomiędzy duchami dobrym i złym, które próbują przekonać do swoich racji. W przedstawieniu bardzo ważnym elementem będzie muzyka, zarówno tradycyjna, ale także heavy metal, hip-hop i rock. Na scenie zaangażowanych jest około 40 gimnazjalistów, licealiści pomagają w obsłudze technicznej.  

Premiera „Perły Miłości”, otwarta dla wszystkich, odbędzie się 20 grudnia o 11.00 w ZSO nr 4 w Gliwicach (ul. Orląt Śląskich 25).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma