Nowy numer 24/2018 Archiwum

Noc konfesjonałów

Przed świętami w Gliwicach i Zabrzu będzie można się wyspowiadać późną porą.

Adwent to czas oczekiwania na Tego, który potrafi rozjaśnić każdy, nawet najciemniejszy mrok w naszym życiu, Jezusa Chrystusa – Światłość świata. Aby przygotować Mu miejsce w naszych sercach, potrzebny nam będzie czas na zatrzymanie się w codziennym biegu i pozwolenie, by nas odnalazł w sakramencie pokuty i pojednania. Aby sakrament nie był pobieżny i powierzchowny, zapraszamy do wzięcia udziału w „Nocy Konfesjonałów” – zachęcają organizatorzy „Nocy konfesjonałów”, czyli Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej. – Wychodzimy naprzeciw osobom, których różny i wydłużony czas pracy koliduje ze zwykłymi porami spowiedzi w parafiach. Nie bez znaczenia jest także możliwość skorzystania z dłuższej rozmowy z kapłanem - czytamy w zaproszeniu.

Noc konfesjonałów będzie miała miejsce w Zabrzu 22 grudnia w kościołach św. Wawrzyńca (Mikulczyce) i św. Wojciecha (os. Kopernik) oraz 23 grudnia w kościele św. Anny; w Gliwicach 22 grudnia w kościołach Chrystusa Króla, Podwyższenia Krzyża Świętego, Ducha Świętego (Ostropa) i NMP Matki Kościoła (Sikornik).

Księża w tych miejscach spowiadać będą od 20.00 do 24.00.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma