Nowy numer 20/2022 Archiwum

8380 km w pigułce

W wypełnionej po brzegi sali MDK Lubliniec 7 grudnia odbyła się premiera kolejnej już książki z serii wypraw rowerowych grupy NINIWA Team.

Najnowsza książka zawiera codzienne relacje, wspomnienia uczestników, lekcje historii oraz wiele innych ciekawych artykułów z wyprawy "2013 Polska-Syberia".

Była to nietypowa podróż 24 uczestników, którzy na rowerach przejechali 8380 km z Kokotka do wioski Wierszyna na Syberii. Rowerzyści musieli pokonać drogę długą i bardzo męczącą, w ekstremalnych warunkach, bez eskorty wozu technicznego. Podczas jazdy zwiedzili m.in. Smoleńsk, Katyń, Moskwę i Irkuck. Były to miejsca szczególne ze względu na intencję, w jakiej jechali, czyli za Polskę. Duchowym patronem tej patriotycznej wyprawy był bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Jego relikwie wieźli ze sobą dla mieszkańców Wierszyny.

Premiera książki miała wyjątkową oprawę. Spotkanie z rowerzystami, autokarowcami (grupą, która dołączyła do ekipy później), krótkie filmy z wyprawy, zdjęcia, wspomnienia, świadectwa, łzy wzruszenia i radości oraz piękna muzyka – to wszystko sprawiło, że każdy mógł poczuć piękno odkrywania Boga i zawierzenia mu swojej drogi. Opowieści z podróży były przeplatane pieśniami rosyjskimi w wykonaniu Elżbiety Zigler.

8380 km w pigułce   To kolejna książka z serii o wyprawach rowerowych Jan Maniura /GN Na spotkaniu byli obecni między innymi prowincjał misjonarzy oblatów w Polsce o. Ryszard Szmydki OMI oraz burmistrz Lublińca Edward Maniura.

– Kiedy dowiedziałem się, że chcą jechać na rowerach na Syberię, pomyślałem: to jest wariactwo – powiedział o. Ryszard Szmydki. – Jednak jeśli to jest plan Boży, to dojadą. I dojechali  i to jest niesamowite świadectwo wiary – dodał. – Ja jestem pełen podziwu dla wszystkich uczestników za to, co osiągnęli – mówił Edward Maniura. – To, co się odczuwa po powrocie do Polski z takiej wyprawy, to jest niesłychana wartość, której nie da się opisać – zaznaczył.

– Życie jest pięknym darem. Im więcej życia dajemy innym, tym bardziej żyjemy – pisze we wstępie do książki o. Tomasz Maniura OMI, organizator wypraw rowerowych. – Ostatecznie chodzi o to, żeby oddać je całkowicie, by mógł w nas żyć Chrystus, pełnia Życia – czytamy.

Książkę można kupić przez internet na stronie www.niniwateam.pl lub bezpośrednio w oblackim Centrum Formacji NINIWA w Kokotku koło Lublińca.

8380 km w pigułce   Uczestnicy wyprawy rowerowej na Syberię Jan Maniura /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama