Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z Eurodyktanda do Brukseli

Natalia Łomnicka z V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach zajęła pierwsze miejsce i pojedzie do Brukseli.

Swoje kompetencje orograficzne sprawdzało dziś 150 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego i 11 słuchaczy ze Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Najlepszymi okazali się:

I miejsce - Natalia Łomnicka z V Liceum Ogólnokształcącego w Gliwicach

II miejsce - Jarosław Siedlarz z V Liceum Ogólnokształcącego im. J. Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

III miejsce - Adam Rachfalski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. ks J. Twardowskiego w Zabrzu.

Wyróżnienie wśród obcokrajowców otrzymała Ukrainka Khrystyna Kuryliuk.

Tekst w języku polskim, dotyczący tematyki unijnej, przygotowała dr Danutę Krzyżyk z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Inspiracją konkursu był... konkurs promujący EFS - Eurokolędowanie.

Nagrodą dla najlepszego znawcy ortografii jest ufundowany przez posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka wyjazd studyjny do Brukseli.

W podsumowaniu dr Danuta Krzyżyk zaznaczyła, że nie było prac bezbłędnych. Największe problemy stanowiła pisownia wyrazów z łącznikami oraz pisownia wyrazów łącznie i osobno - to one decydowały ostatecznie o wynikach.

Konkurs organizowany jest przez Wydział Europejski Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Katedrą Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego oraz Regionalnego Ośrodka EFS w Katowicach.  Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama