Test z Ewangelii św. Mateusza

W pięciu miastach diecezji odbył się dziś etap rejonowy XIX Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych.

Jakiego pierwszego cudu dokonał Jezus? Jeśli ktoś wskazał na cud w Kanie Galilejskiej, nie zdobył za tę odpowiedź żadnego punktu. Bo test był z Ewangelii według św. Mateusza, a w niej pierwszym opisanym cudem jest uzdrowienie trędowatego.

– Zbudowaliśmy niełatwy kwestionariusz pytań. Dlatego należy się naprawdę wielki szacunek i uznanie dla tych dzieci, które wiedzę mają nieprzeciętną – mówi ks. Adam Spałek, koordynator konkursu. Najłatwiejsze były pytania z odpowiedziami do wyboru, ale oprócz nich trzeba było np. uzupełniać konkretne cytaty, co dzieciom sprawiało najwięcej trudności.

Tematem wiodącym konkursu są słowa z Ewangelii św. Mateusza: „Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie” (Mt 3, 2). O przejście do finału diecezjalnego rywalizowało ze sobą 270 uczniów z około 100 szkół diecezji, wyłonionych w etapie szkolnym. Konkurs na etapie rejonowym odbywał się dziś równolegle w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich i Lublińcu. Na 25 pytań trzeba było odpowiedzieć w ciągu 45 minut.

– Najbardziej liczny jest zawsze rejon gliwicki (95 osób) – mówi ks. Spałek. – Z tego etapu rejonowego z całej diecezji wyłoniliśmy 62 uczniów, którzy zmierzą się w czwartek 9 stycznia (termin został później zmieniony na 16 stycznia - przyp. red.) w wielkim finale w Centrum Jana Pawła II w Gliwicach – zapowiada. Nagrodą główną, ufundowaną przez Diecezjalne Duszpasterstwo Turystyki i Wypoczynku, jest tygodniowy pobyt na zimowisku w Zakopanem.

Konkurs ma charakter międzydiecezjalny, a autorem pytań testowych w tym roku są osoby z diecezji gliwickiej. Ten sam test wypełniali więc uczniowie naszej diecezji oraz archidiecezji katowickiej, diecezji bielsko-żywieckiej, częstochowskiej i sosnowieckiej.

Test z Ewangelii św. Mateusza   Rozwiązywanie testu w auli Centrum Edukacyjnego im. Jana Pawła II w Gliwicach Klaudia Cwołek /GN
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..