Nowy numer 38/2023 Archiwum

Włamywacz zatrzymany

Udało się odnaleźć większość skradzionych przedmiotów, które wrócą do gliwickiej katedry.

Włamywacz zatrzymany   Skradzione przedmioty wrócą do katedry KM Policji w Gliwicach Policjanci z I Komisariatu KM w Gliwicach zatrzymali wczoraj wieczorem około 20.00 włamywacza, który w nocy z 18 na 19 listopada dostał się do katedry św. Piotra i Pawła przez wybity witraż. Wyrządził straty materialne, skradł wiele przedmiotów, w tym trzy mosiężne lichtarze z ołtarza głównego.  Sprawcą jest 40-letni gliwiczanin, który już miał na koncie podobne przestępstwo dokonane w Gdańsku.  

Na jego trop policjanci trafili już po kilku godzinach. – Rzeczywiście ten trop okazał się strzałem w dziesiątkę. Policjanci odwiedzili tego pana w jego mieszkaniu. Na początku nie przyznawał się, był zdziwiony czy zaskoczony na ich widok – mówi komisarz Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej w Gliwicach.

Mężczyzna przyznał się do przestępstwa, gdy skradzione przedmioty znaleziono pod wersalką, Wskazał także, gdzie sprzedał część z nich. – Będziemy też rozważać  sprawę ewentualnego zarzutu paserstwa dla osób, które przyjmowały te przedmioty, ewidentnie pochodzące z przestępstwa – dodaje komisarz Marek Słomski.

Włamywacz zatrzymany   Odzyskane przedmioty KM Policji w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast