Nowy Numer 28/2019 Archiwum

Ruch Czystych Serc jest już w Gliwicach

W parafii MB Częstochowskiej na Trynku w Gliwicach 18 listopada odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie Ruchu Czystych Serc.

Eucharystię koncelebrowali m.in. ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz ks. dr hab. prof. Jan Kochel, opiekun nowopowstałej grupy.

– Ruch Czystych Serc to wspólnota ludzi, którzy chcą zawierzyć swoje życie Jezusowi i którzy chcą iść pod prąd wbrew temu, co daje współczesny świat, bombardując nas pornografią czy erotyzmem – mówił Daniel Heinsch, animator z Chorzowa, który razem ze swoją żoną Karoliną, zapoczątkował spotkania w Gliwicach. – Nasza grupa to nie tylko dbanie o czystość, choć jest ona bardzo ważna. Chodzi też o wewnętrzny porządek, ład, czyli uporządkowanie sfery seksualnej, ale też trwanie w modlitwie i nieustanna walka z samym sobą w codziennym życiu – dodał Karol Legaszewski, animator grupy gliwickiej. Do Ruchu może przystąpić każdy, kto pójdzie do spowiedzi, przyjmie Komunię św. i odmówi modlitwę zawierzenia.

Spotkania odbywać się będą zasadniczo w drugi i czwarty poniedziałek miesiąca. Następne 9 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL