Nowy numer 4/2021 Archiwum

W pochodzie ze Świętym na koniu

Św. Marcinie, przyjdź prosimy – tak dzieci przywoływały go w Zabrzu-Rokitnicy.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyły się coroczne obchody ku czci Świętego. Jak jest w tutejszej tradycji, św. Marcin przyjechał na białym koniu i poprowadzony przez dzieci z lampionami wędrował do kościoła. Nie zabrakło też orkiestry górniczej. W kościele odbyło się spotkanie, podczas którego dzieci z pobliskich przedszkoli i Szkoły Podstawowej nr 28 przybliżyły postać i życiorys Świętego. Najmłodsi śpiewali w napisanej na tę okazję piosence: „Chcę być tak, jak Marcin, chcę żyć tak, jak Marcin, chcę dobrym być”.

Specjalnym gościem tego spotkania była prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, która tak podsumowała całe wydarzenie: – Nie miałam świadomości, ile to pozytywnej energii płynie z Rokitnicy w kierunku całego Zabrza. Jestem zbudowana, że tyle dobra jest w Zabrzu. Wierzę, że św. Marcin nie zapomni o naszym mieście, oczywiście do końca jego istnienia – powiedziała prezydent Zabrza.

W tym roku św. Marcina można było spotkać również w innych miejscach: w parafii św. Jacka w Gliwicach-Sośnicy, w Sośnicowicach, w parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach, w parafii św. Bartłomieja w Gliwicach i może jeszcze innych…


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama