Kwesty podsumowane

Podczas zbiórek prowadzonych w pierwszych dniach listopada na naszych cmentarzach zebrano więcej pieniędzy niż w poprzednim roku.

Na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach zebrano aż 114 035,34 zł. Kwesta prowadzona była w dniu Wszystkich Świętych na wszystkich gliwickich nekropoliach, a w Dzień Zaduszny i 3 listopada dodatkowo jeszcze na cmentarzach Centralnym i Lipowym.

Podana kwota traktowana jest jeszcze jako nieoficjalna, ostateczna będzie znana po przeliczeniu pieniędzy w banku. Wiadomo jednak, że jest znacznie większa od ubiegłorocznej. Już pierwszego dnia zebrano ponad 95 700 zł - to prawie tyle, ile w czasie całej trzydniowej kwesty w ubiegłym roku, która wyniosła 97 tys. zł. W sumie w czasie trzech dni kwestowało ponad 440 wolontariuszy.

Na trzech bytomskich cmentarzach odbywała się zbiórka zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Lwowa. Kwestowali prezydent i wiceprezydenci miasta, większość radnych, artyści Opery Śląskiej oraz uczniowie bytomskich szkół - w sumie około 70 osób.

Zebrano 20 203,50 zł, a pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom nie tylko na Kresach, ale również w Bytomiu. Towarzystwo kwestuje już od 20 lat. Danuta Skalska, przewodnicząca Rady Miejskiej i prezes bytomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa, mówi, że to rekordowa zbiórka i dziękuje wszystkim ofiarodawcom za hojność i dowód zaufania.

Natomiast na bytomskim cmentarzu Mater Dolorosa w tym roku kwestowali członkowie rady parafialnej i wspólnot parafii Trójcy Świętej. Zebrano 8 tys. zł, pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na wybrukowanie cmentarnych alejek.

W Zabrzu kwestę prowadziło tutejsze koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Na cmentarzach czterech parafii - św. Andrzeja, św. Józefa, św. Anny i św. Macieja - zebrano 11 578,70 zł, to również - podobnie jak w innych miejscach, gdzie kwestowano - więcej pieniędzy niż w ubiegłym roku. TPBA organizuje zbiórkę od 2000 r.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..