Nowy numer 20/2022 Archiwum

XV Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej

Pierwszy dzień spotkań, 7 listopada, odbędzie się w Lubecku, następny w Kochanowicach.

Wszystko zacznie się w Zespole Szkół w Lubecku. 7 listopada od 9.30 odbędzie się tam Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Maryjnej pt. „Maryja wzorem zawierzenia” o Puchar Kustosza Sanktuarium Matki Bożej w Lubecku. Wieczorem o 18.00 w sanktuarium sprawowana będzie Eucharystia o zjednoczenie chrześcijan z nabożeństwem do Krzyża Świętego i możliwością oddania czci relikwiom. Następnego dnia, 8 listopada o 17.00, w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu. Godzinę później wykład pt. „Współczesne zagrożenia duchowe” wygłosi ks. Janusz Czenczek, egzorcysta diecezjalny i penitencjarz katedry w Gliwicach. Bezpłatne wejściówki na ten wykład są do odebrania w biurze Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach. Możliwość rezerwacji – tel. 34 353 32 15.

Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa rzeźb w drewnie autorstwa Ruty  Gołek z Lubocek oraz ilustracje i makiety z okazji 190-lecia kościoła w Kochanowicach, wykonane przez uczniów.

Patronat honorowy objął bp Antoni Długosz z Częstochowy. Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej to wspólne przedsięwzięcie Wójta Gminy Kochanowice, Proboszcza Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lubecku, Dyrektora GCKiI w Kochanowicach oraz Dyrektora Zespołu Szkół w Lubecku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama