Nowy numer 38/2023 Archiwum

Tym razem o wolności

Międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Kultura Europy Środkowej” odbędzie się w Zabrzu 14 i 15 listopada.

Tematem tegorocznej konferencji będzie „Wolność i jej ograniczenia w kulturze Europy Środkowej”.

Uroczysta inauguracja odbędzie się 14 listopada o 9.00 w Teatrze Nowym w Zabrzu (plac Teatralny 1). Z pierwszym wykładem pt. „Różne formy pojmowania idei wolności” wystąpi prof. Marcin Król.  Z kolejnym – prof. Szewach Weiss, który będzie mówił „Czy prawo międzynarodowe ogranicza wolność?

Po tych wystąpieniach przewidziany jest panel dyskusyjny nt. „Problemy wolności we współczesnym świecie” z udziałem prof. Ewy Chojeckiej, prof. Tomasza Falęckiego, prof. Marcina Króla, prof. Henryka Samsonowicza, prof. Szewacha Weissa, prof. Romana Wieruszewskiego.

Po przerwie obiadowej i w dniu następnym obrady odbywać się będą w Muzeum Górnictwa Węglowego przy ul. 3 Maja 19. Pełny program konferencji znajduje się na stronie www.kultura-europy.pl. Wstęp na konferencję jest wolny.

Międzynarodowe konferencje naukowe z cyklu "Kultura Europy Środkowej" odbywają się w Zabrzu od 1997 roku. Inspiracją do zorganizowania pierwszej pt. „Środkowoeuropejskie dziedzictwo św. Wojciecha” było milenium śmierci św. Wojciecha.

   

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast