Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tylko dla płci pięknej

Świecki instytut szensztacki w sobotę 16 listopada w swoim ośrodku w Zabrzu Rokitnicy organizuje spotkanie dla zainteresowanych życiem konsekrowanym w świecie.

Będzie ono miało charakter dnia otwartego. Instytut Świecki Pań Szensztatu to wspólnota kobiet, które składają śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości, które realizują w życiu świeckim.

– Serdecznie zapraszamy zainteresowane dziewczęta i młode kobiety do odwiedzenia nas i zapoznania się z Szensztatem, naszą duchowością i stylem życia. Udział w spotkaniu jest całkowicie niezobowiązujący, chciałybyśmy po prostu przedstawić nasz instytut, ponieważ wiemy, że takie informacje trudno zdobyć – mówi Alicja Kobyłka, która pełni funkcję przełożonej.  

Na miejscu będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o Szensztacie, który obchodzi właśnie jubileuszowy rok 100. rocznicy powstania. Będzie też możliwość indywidualnej rozmowy z członkiniami instytutu i księdzem.

Tematami spotkania będą: Moje miejsce w świecie. Maryja=moja droga do świętości. Być kobietą dzisiaj. Trwać ono będzie od 11.00 do 16.00. Po rozpoczęciu przewidziana jest wspólna modlitwa Anioł Pański z rozważaniem, później będą rozmowy przy stole, prezentacja multimedialna o Krzyżu Jedności i posłannictwie instytutu, koronka do Miłosierdzia Bożego. O 15.30 sprawowana będzie Eucharystia.

Na spotkanie nie trzeba się wcześniej zgłaszać, ale ze względów organizacyjnych można to zrobić, bo będzie przygotowany poczęstunek. Adres: Zabrze Rokitnica , ul. Gen. Andersa 67, tel.32 272 27 30, e-mail : alicjakobylka@onet.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama