Nowy numer 25/2022 Archiwum

Historia w szczegółach

Promocja książki o kościele i parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach.

To pierwsza tak szczegółowa historia parafii. Ukazuje się nakładem Muzeum w Gliwicach po 87 latach od wydania pierwszej monografii poświęconej dziejom gliwickiej fary. Redaktorami dzieła pt. „Omnium Sanctorum. Kościół i parafia Wszystkich Świętych w Gliwicach” są Sebastian Rosenbaum i Bogusław Tracz. 

Honorowy patronat nad wydawnictwem objął bp gliwicki Jan Kopiec. „Z satysfakcją pragnę wyrazić uznanie dla Dyrektora Muzeum w Gliwicach (…)  za podjęcie trudu wydania niniejszej monografii, oraz dla Redaktorów, panów Sebastiana Rosenbauma i Bogusława Tracza, za podjęcie zbiorowego wysiłku, by „pozbierać pozostałe okruszyny” (J 6,12) i współczesnemu parafianinowi oraz mieszkańcowi naszego miasta ofiarować opracowanie, uwzględniające najnowszy stan wiedzy o tej cennej przeszłości. Podziękować więc należy za przybliżenie dawnych czasów i procesów dziejowych, dzięki którym mogła powstać świątynia, która jako ośrodek parafii przez wieki towarzyszyła wierzącym pokoleniom w dochodzeniu do Piękna, Dobra i Prawdy" – napisał w słowie wstępnym bp Jan Kopiec.

Uroczysta prezentacja – z udziałem autorów i redaktorów publikacji – odbędzie się 30 października o 17.00 w kaplicy św. Jadwigi przy kościele Wszystkich Świętych (ul. Kościelna 4). 

Ponad 300-stronnicowy album od 31 października można nabyć w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama