Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł ks. Stanisław Ignarski

Msza za jego duszę odbędzie się w piątek w kościele garnizonowym św. Barbary w Gliwicach, a pogrzeb w sobotę w Jaśle.

Ks. Stanisław Ignarski urodził się 25 sierpnia 1939 roku w Jaśle. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1962 roku w Opolu. Był wikariuszem w parafiach: św. Dominika w Nysie, Wniebowzięcia NMP w Bytomiu, św. Piotra i Pawła w Gliwicach, Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie, Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, św. Rodziny w Zawadzkim, św. Jerzego w Gliwicach Łabędach. W latach 1973–1977 pełnił funkcję proboszcza w parafii św. Jana Chrzciciela w Polskim Świętowie. W 1977 roku został rezydentem przy parafii św. Antoniego w Zdzieszowicach a od 1993 roku rezydentem przy parafii św. Bartłomieja w Gliwicach. Do 2006 roku pełnił obowiązki koordynatora Akcji Katolickiej w diecezji gliwickiej i funkcję asystenta stowarzyszenia Civitas Christiana. W 2006 roku przeszedł na emeryturę. W Gliwicach organizował także spotkania Towarzystwa im. Edyty Stein.

Zmarł 22 października 2013 roku w wieku 74 lat. Msza za duszę śp. ks. Stanisława Ignarskiego odbędzie się w piątek 25 października o 10.00 w kościele garnizonowym św. Barbary w Gliwicach. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 26 października o godz. 10.00 w Jaśle.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma