Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wernisaż z udziałem artysty

Od czwartku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu można zwiedzać wystawę malarstwa Stanisława Rodzińskiego.

"Jego malarstwo to mistrzostwo, do którego każdy indywidualnie musi dojrzeć. Jest przede wszystkim żarliwą modlitwą artysty" – napisała Agnieszka Bartków w katalogu przygotowanym na wystawę  malarstwa Stanisława Rodzińskiego.

Artysta urodził się 8 marca 1940 roku w Krakowie. W latach 1963–2013 wziął udział w ponad stu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą. W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu zaprezentowanych zostanie około 50 obrazów. – W jego dorobku można wyodrębnić dwa szczególne wątki: pejzaże i tematykę pasyjną – informuje Jolanta Zaczkowska, kustosz muzeum.

Wernisaż z udziałem artysty odbędzie się 24 października o 17.00. – Będzie też możliwość zakupienia katalogu, przygotowanego specjalnie na tę okazję i książki Stanisława Rodzińskiego Autoportret malarza – zaprasza Jolanta Zaczkowska.

Wystawa będzie czynna do 5 stycznia.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma