Nowy numer 20/2022 Archiwum

Impuls na kolejny rok

W Miasteczku Śląskim spotkało się ponad stu członków Apostolatu Wpierania Powołań. Największa grupa przyjechała ze Świerklańca.

19 października modlili się w starym kościele. W diecezjalnym spotkaniu Apostolatu Wspierania Powołań im. ks. Teodora Christopha uczestniczyło też sześciu księży, diakon i klerycy.

Ks. inf. Paweł Pyrchała, inicjator powstania apostolatu w diecezji gliwickiej, przybliżył w homilii postać ks. Teodora Christopha. Przypominając życiorys tego świątobliwego kapłana z Miasteczka Śląskiego, skupił się przede wszystkim na wątku kaznodziejskim. Nawiązał do odnalezionej właśnie na Górze Świętej Anny księgi z kazaniami ks. Christopha, cennego dokumentu źródłowego.

Po Eucharystii pod przewodnictwem ks. inf. Pawła Pyrchały konferencję wygłosił ks. Krystian Piechaczek, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii diecezjalnej w Gliwicach. Nawiązał do orędzia papieża Benedykta XVI na ostatni, 50. światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. – To było punktem wyjścia, a akcent padł na udział chrześcijańskiej nadziei w dziele powoływania ludzi do służby Bożej – mówi ks. Piechaczek. I wyjaśnia znaczenie spotkań w Miasteczku Śląskim w ramach całorocznej formacji grup: – Przenosząc to na płaszczyznę ruchów i stowarzyszeń, można powiedzieć, że jest to taki dzień wspólnoty, kiedy poszczególne parafialne koła spotykają się ze sobą i jest to dla nich jedyna okazja w roku, żeby zebrać się razem. A poza tym impuls do całorocznej pracy – dodaje.

Apostolat Wspierania Powołań im. ks. Teodora Christopha w całej diecezji liczy ponad 250 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama